Armáda ČR – možnost velké kariéry

Nadrotmistr František Jeřábek, rekrutér Armády ČR, instruktor MUSADO bojových umění a reprezentant ČR v taekwondo, zavítal ve čtvrtek 7. 3. 2019 na týnské gymnázium. Ve své přednášce přiblížil žákům sexty a septimy nejenom práci profesionálního vojáka, ale prezentoval možnosti studia na vojenských vysokých školách a následné uplatnění absolventů v armádní praxi.

V první části referoval o principu fungování AČR. Skok z místa, tricepsové kliky, leh-sedy a běh. Nelehká zkouška složená z těchto disciplín je klíčovým otvírákem dveří k AČR. Dobrá kondice není ale všechno. Na vojáka se kladou i vysoké studijní nároky a např. Univerzita obrany dokáže kariéru nastartovat. Za svou práci jsou vojáci dobře ohodnoceni, neboť platy těch nejvyšších hodností stoupají často do astronomických výšek
.
Vždy nás potěší návštěva profesionála, který nám zábavnou formou objasní problematiku týkající se dalšího vzdělávání a přípravy na budoucí povolání. Třeba se Univerzita obrany stane místem, kam budou po maturitní zkoušce směřovat naše kroky.

Sandra Báčková, sexta

Trvalý odkaz na tento příspěvek.