Literárně - historická exkurze kvinty


V pondělí 14. dubna 2025 se uskutečnila literárněhistorická exkurze žáků kvinty a sexty do Prahy. V Národní knihovně se seznámili s bohatou historií Klementina, následovala komentovaná prohlídka staré budovy Národního divadla, a večer nabitý den završili představením Kartonový taťka v Divadle v Dlouhé..


14.04.2025
Co se u nás děje

V Národní knihovně se seznámili s bohatou historií Klementina, v němž dlouhou dobu sídlila pražská univerzita, navštívili nejstarší křižovnický trakt a jako budoucí potenciální uživatelé získali základní informace o službách, které poskytuje knihovna. Měli možnost prohlédnout si všeobecnou studovnu a odpočinout si v révovém dvoře.

Následovala komentovaná prohlídka staré budovy Národního divadla, která začala přímo u základních kamenů a pokračovala do foyerů a do hlediště. Poslední zastávkou byla terasa v úrovni devíti Múz a trig, odkud se žákům naskytl netradiční pohled na část Prahy včetně Petřína a Pražského hradu.

Národní třídou se žáci vydali do centra města a zakotvili v OC Palladium, aby se připravili na večerní divadelní představení. Hra „Kartonový taťka“ v Divadle v Dlouhé žáky zaujala tématem rodinných vztahů, které jsou zatíženy generačním nesouladem v komunikaci, nedostatkem rodičovské lásky i ztrátou blízkého člověka.

Příjemné jarní počasí přispělo k neopakovatelným zážitkům a pohodově strávenému dni v našem hlavním městě.