Dějepisná soutěž gymnázií

Dejepisna_soutez_gymnazii_2015_01Až do finále mezinárodní Dějepisné soutěže gymnázií se probojovala skupina vltavotýnských studentů ve složení Kateřina Chrástková, Ludmila Koberová a Vladislav Šulc. Své znalosti porovnali spolu s dalšími týmy z České a Slovenské republiky v Chebu dne 26. 11. 2015. Prestižnímu finále předcházela krajská kola, kterých se zúčastnilo téměř 270 gymnázií, přičemž do Chebu postoupilo 75 nejlepších škol.

Dejepisna_soutez_gymnazii_2015_02Soutěž vyžaduje od studentů velmi podrobné znalosti určitého časového období českých a slovenských dějin. Letošní ročník se zaměřil na vznik a existenci Slovenského štátu a Protektorátu Čechy a Morava. Přítomni byli i přední historikové, např. prof. PhDr. Petr Čornej, prof. PhDr. Milan Hlavačka či známý publicista a novinář Stanislav Motl.

V těžké konkurenci se naši studenti umístili na 54. místě. Určitě je těší, že měli možnost zažít nejen soutěžní klání, ale i atmosféru, která jej doprovázela. Patří jim poděkování za příkladnou reprezentaci našeho gymnázia.

Ladislava Městková

 

Trvalý odkaz na tento příspěvek.