Den na Jaderce s kulturou aneb Surrealistické kvarky

2015_den_na_jaderce_01Na naší škole jsou fyzikálně zaměřené exkurze a přednášky velice oblíbené, a proto zájemci ze sexty a septimy využili nabídky zúčastnit se 24.3.2015 akce pojmenované Den na Jaderce. Příjemné bylo jednak spojení naučné exkurze s návštěvou výtvarných výstav a prohlídky Valdštejnského paláce s faktem, že akce byla zcela finančně hrazena ČEZ. Velmi děkujeme.

Den na Jaderce je projekt ČVUT umožňující studentům, kteří mají zájem o přírodní vědy, prohlédnout si prostředí fakulty a dozvědět se něco nového. Vybrali jsme si pracoviště FJFI Břehová v Praze. Zde jsme absolvovali několik hodin přednášek, např. o částicové fyzice, jaderné fúzi i využití laserů v medicíně a měli jsme možnost „vystřelit si“ ve fakultním tokamaku Golem.

Strávit celý den jen učením by pro nás asi bylo neúnosné, takže nám páni učitelé zajistili prohlídku Valdštejnského paláce – sídla Senátu Parlamentu ČR. Prošli jsme si všechna ta místa, která známe z televize, a mohli si sednout na židle, na kterých sedávají naši přední politici i zahraniční vyslanci.

Třešničkou na dortu byla dobrovolná návštěva 2 neuvěřitelných výstav. Andy Warhol a Salvador Dalí zcela zaplnili naše umělecké duše. A my jsme se mohli s pocitem smysluplně stráveného dne vrátit domů.

Ludmila Koberová, septima

Fotografie

Trvalý odkaz na tento příspěvek.