Do Prahy za kulturou

Ve středu 26. dubna 2023 se pro žáky kvinty a sexty uskutečnila exkurze do Prahy. V rámci výuky literatury a dějepisu jsme se zúčastnili prohlídky Stavovského divadla, prošli si Židovské Město a den jsme zakončili v Divadle na Vinohradech představením Revizor.

Do Prahy na Hlavní nádraží jsme dorazili v jedenáct hodin ráno a přes Václavské náměstí jsme šli rovnou na prohlídku jednoho z nejstarších evropských divadel – Stavovského divadla. Tam jsme se kvůli velkému počtu museli rozdělit do dvou skupin. Takže zatím co jedna skupina obědvala, druhá si užívala prohlídku divadla. Během hodinové prohlídky jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí, například zde měla premiéru opera Don Giovanni, kterou dirigoval sám autor Wolfgang A. Mozart.

Další část programu si vzala na starosti paní učitelka Městková. Ta nás ze Staroměstského náměstí vzala na procházku Židovským Městem, které v dobách druhé světové války sloužilo jako židovské ghetto. Dodnes se zde dochovalo několik synagog.

Asi všechny nás potěšil rozchod v obchodním domě Palladium, který utekl jako voda. Poté jsme metrem přejeli až k Divadlu na Vinohradech. Představení Revizor od Nikolaje V. Gogola nás všechny velmi potěšilo hereckým obsazením. V hlavních rolích si zahráli například Aleš Procházka a Ondřej Brousek. Ve vedlejší roli se zde objevil také oblíbený herec Marek Lambora. Moderní úprava hry s narážkami na současné poměry také nezklamala.

Den jsme si velmi užili a dozvěděli jsme se spoustu nových informací. Vrátili jsme se sice pozdě, ale i tak to za ten zážitek stálo a doufáme v další podobný výlet.

Kateřina Caltová, kvinta

Trvalý odkaz na tento příspěvek.