Do zákulisí letiště a za tajemstvím dávných civilizací

Ve čtvrtek 5. 4. 2018 se uskutečnila exkurze žáků kvinty a sexty do Prahy. Její náplní byla návštěva Letiště Václava Havla a prohlídka výstavy „Mumie světa“.

Zahájení akce proběhlo na pražském letišti. Letecká doprava je bezpochyby nejsložitějším a nejzajímavějším způsobem přepravy, proto byla prohlídka areálu velice přínosná. Žáci získali mnoho nových informací o samotném mechanismu letadel, o provozu, historii letectví v České republice a na vlastní oči mohli z neobvyklé blízkosti sledovat odlety a přistání letadel.

V odpoledních hodinách pokračovala exkurze na holešovickém výstavišti, kde se v prostorách Křižíkových pavilonů D a E konala výstava mumií z různých dějinných epoch a oblastí světa včetně Evropy, Jižní Ameriky nebo starověkého Egypta. Nejednalo se pouze o mumifikovaná těla lidí, ale i o těla zvířat z celého světa. K vidění byly také nástroje potřebné k procesu balzamování, např. háky a nádoby, do kterých se vkládaly vnitřnosti mrtvých. Prohlídku doplňovaly audioprůvodce a krátká videa a navíc měli zájemci možnost odvézt si kousek výstavy s sebou v podobě suvenýru.

V rámci mimoškolní akce si dozajista přišel na své jak fanoušek historie, tak nadšenec do moderních technologií. Vzdělávací exkurze, která rozšířila znalosti v těchto oborech, mohla být pro některé motivací se jimi nadále zabývat.

Kristína Letková a Kristýna Radošová, kvinta

Trvalý odkaz na tento příspěvek.