Etiketa pro sígry

Ve čtvrtek 14. 4. 2016 se žáci tercie a primy společně s paní učitelkou Městkovou a Blümlovou vypravili do Malého divadla v Českých Budějovicích.

Zhlédli jsme představení o 6. A., do které přišel nový žák Sebastian. Ten se už od začátku nesnášel s vůdcem třídy – Sígrem. Sígr měl nedostatky ve  slušném chování a na rozdíl od Sebastiana neměl doma bazén s tobogánem, tablet a do školy nenosil krabice sušenek. Proto se celá třída bavila jen se Sebastianem, který své spolužáky bral k sobě domů a pravidelně je odměňoval sušenkami. Sígr byl zoufalý, neměl kamarády. S tím mu ale pomohl James Bond z plakátu, který visel v jeho pokoji. Agent 007 mu dával lekce slušného chování, díky nimž se Sígr v etiketě zlepšoval. Když se ve škole slavily Vánoce, Sígr dal své kamarádce Aničce dárek, který ji potěšil, a ona zapomněla na všechno, co jí kdy udělal. Na besídce se taky ukázala Sebastianova pravá tvář, a proto se mu třída v čele se Sígrem postavila. Nakonec Sebastian odešel na jinou školu a Sígr už nebyl sígr.

Představení se nám velmi líbilo, pobavily nás vtipné hlášky školáků i jejich výstižné přezdívky a překvapovaly nás speciální světelné efekty. Takže Vám, kteří máte doma sígra, doporučuji Jamese Bonda z plakátu!

Tereza Matějková, tercie

Trvalý odkaz na tento příspěvek.