Exkurze – Anglie 2014

exkurze_anglie_2014_04bSexta poznala na vlastní kůži krásy Londýna

Čas mezi 13. a 18. květnem 2014 strávila sexta týnského gymnázia v Anglii. Dlouho očekávaná a plánovaná prohlídka nejvýznamnějších londýnských pamětihodností proběhla oproti minulým létům trochu odlišně. Doprava byla totiž zařízená letecky a ubytování zajištěno v hostelu.
Přejezdy mezi Týnem a letištěm byly objednány u autobusové firmy StiBus. Pro některé studenty byl následný let, který se samozřejmě obešel bez komplikací, jejich aero-premiérou. Po Londýně jsme se pak přesunovali pěšky, slavným metrem a působivou nadzemkou.

Ubytováni jsme byli v hostelu Clink78, jenž je umístěn v moderně zrekonstruované budově soudu poblíž nádraží King’s Cross. Ve společenské místnosti nebo kuchyni jsme potkali studenty ze všech koutů světa, což bylo skvělou příležitostí pro procvičení znalosti anglického jazyka.

Během tří dnů procházek jsme si udělali ucelený obrázek o atmosféře Londýna. Prošli jsme nejznámější místa, jakými jsou okolí Houses of Parliament se slavným Big Benem, Westminster Abbey s pomníky mnoha slavných osobností, St. Paul’s Cathedral s nádhernou vyhlídkou na město, National Gallery s obrazy největších malířů dějin, Natural History Museum s kostry dinosaurů, National Museum s mumiemi a v neposlední řadě došlo i na dechberoucí London Eye. Kráčeli jsme po stejných ulicích, po kterých se procházeli i osobnosti jako William Shakespeare, Jindřich VIII., Winston Churchill či J. M. W. Turner, což samo o sobě bylo zážitkem.

Všichni žáci si exkurzi vedenou Mgr. Lukášem Bočkem a Mgr. Markem Schwarzem náramně užili. Poznali jsme jednu z největších evropských metropolí, procvičili jsme komunikační schopnosti a také utužili kolektiv. Akce se povedla, a proto je pravděpodobné, že se bude v následujících letech opakovat.

Fotografie – exkurze do Anglie 2014

Trvalý odkaz na tento příspěvek.