Exkurze do České televize a Muzea Grévin

V pondělí 11. 9. 2017 navštívili žáci sekundy a tercie Prahu. Dopoledne se zúčastnili exkurze v areálu České televize na Kavčích horách a odpoledne se bavili v muzeu voskových figurín Grévin v Celetné ulici, které nabízí setkání s mnoha osobnostmi z umění, politiky, sportu i showbyznysu od historie po současnost.

Prohlídka České televize začala v jednom z bývalých, dnes již výjimečně využívaných, studií, kde se žáci prostřednictvím výkladu dvou průvodců a krátkého filmu seznámili s historickým vývojem ČT a také její současnou podobou. Poté se už vydali na obhlídku rozsáhlého areálu televize, při níž nahlédli do několika dalších studií, ale i do dílen, ve kterých se vyrábějí kulisy a rekvizity pro filmy a seriály v produkci ČT. Ve studiu KH3 se žáci stali svědky skutečného natáčení „Kouzelné školky“ a na malou chvíli se vrátili do svých dětských let, kdy na obrazovkách sledovali příběhy Františka a Fanynky. V závěru exkurze se mohli ještě postavit za kameru, podívat na sebe v televizní obrazovce, vyfotit s rekvizitami z natáčení nebo si vyzkoušet moderování zpráv pomocí čtecího zařízení.

Expozice Muzea Grévin poskytly možnost setkat se s celebritami z historie a současnosti na jednom místě. V jednom okamžiku lze navštívit prvorepublikovou kavárnu, procházet ulicemi staré Prahy, prozkoumat svět pohádkových postav, potkat současné i minulé legendy sportu a nakonec vstoupit do plesového sálu s nejznámějšími hvězdami filmové či hudební scény. Autentický zážitek ze setkání dotváří navíc i dokonalá scénografie s doprovodnou hudbou i světelnými efekty. V interaktivní dílně si mnozí vytvořili svůj 3D portrét, nebo se vyfotili v nejrůznějších maskách, parukách a kostýmech. Z Celetné ulice je to jen pár kroků na Staroměstské náměstí, na kterém si žáci ještě prohlédli orloj, Husův památník a mohli obdivovat gotický Týnský chrám.

Exkurze do Prahy přinesla jak poučení, tak i zábavu a žákům se velmi líbila.

Mgr. Ivana Hošková

Fotografie

Trvalý odkaz na tento příspěvek.