Exkurze do Sladovny za poznáním i za zábavou

Ve středu 15. 3. 2017 navštívili žáci primy kulturní centrum Sladovna v Písku. Na programu byla interaktivní výstava „Objevárium: Leonardo“ a „Laboratoř: Barvy“.

V první části exkurze se žáci ocitli v 15. století u mistra Leonarda da Vinciho a seznamovali se s jeho myšlenkami, nápady, vynálezy i uměleckými díly. Ze všech se na dvě hodiny stali objevitelé, vynálezci, malíři či stavitelé. Mohli si načrtnout Leonardovy kresby, manipulovat s modely jeho vynálezů, postavit přenosný most, sestavit anatomické modely lidského těla, digitálně přetvořit portrét Mony Lisy podle vlastní představy nebo si odpočinout v tanku.

Svou kreativitu primáni rozvíjeli ve výtvarné „Laboratoři“, která byla věnovaná barvám. Dověděli se, jak je kombinovat, vnímat a aplikovat. Bavili se při malování pomocí barevných bublin, při tvoření obrazu s bublinkovou fólií na nohou nebo při práci s průsvitem a projekcí. Největší zájem byl ale o houpání nad velkoformátovým papírem, při němž křídami tvořili vlastní kresbu.

Celé dopoledne strávili žáci různými aktivitami, při nichž objevovali nové poznatky, vyzkoušeli si nevšední věci a především se bavili.

Mgr. Ivana Hošková

Fotografie

Trvalý odkaz na tento příspěvek.