Exkurze na jižní Moravu

kvarty se 13. června 2022 vypravili na třídenní výlet do Valtic. Zvolili dopravu vlakem, ale vzhledem k několika přestupům a také k výluce na trati trvala cesta do cíle asi 7,5 hodiny. Čas strávený ve vlacích si třída krátila zpěvem nebo karetními hrami.

Ve Valticích jsme byli ubytováni v domově mládeže Střední vinařské školy. Po večeři jsme se šli projít ke kolonádě na Rajstně, která funguje jako vyhlídka do širokého okolí. Jelikož nám zbývalo spoustu času do večerky, prošli jsme si ještě tzv. stezku bosou nohou.

První den, hned po snídani, jsme se vydali na 13kilometrový pochod do Lednice, kde jsme se nejdříve naobědvali. Po srazu u zámku jsme se prošli obrovským parkem až k minaretu, a kdo chtěl, mohl na něj vystoupat. Poté jsme si prošli druhou stranu parku, čímž jsme se dostali až k zámeckému skleníku. Prohlídka zámku se nekonala, protože na ni nezbyl čas. Po návratu do Valtic jsme sice byli všichni unaveni, ale ještě jsme zvládli návštěvu valtického zámeckého parku.

Druhý den byl ve znamení koupání. Dopoledne jsme jeli na koupaliště do Břeclavi, kde se někteří hodně či méně opálili. Na koupališti jsme odpočívali až do odpoledne, protože navečer nás ve Valticích čekala návštěva vinného sklípku, samozřejmě bez degustace vína.

Třetí den jsme opět zdlouhavě cestovali domů. Cesta zpět byla sice klidnější oproti cestě tam, ale stejně časově náročná. Navzdory komplikacím s dopravou jsme si pobyt na jižní Moravě především díky příznivému počasí opravdu všichni užili.

Jiří Korbel, kvarta

Fotografie

Trvalý odkaz na tento příspěvek.