Exkurze na Šumavu a do Bavorského lesa

Od pondělí do středy 16. – 18. 5. 2016 se žáci sekundy, tercie a zájemci z kvarty zúčastnili exkurze na Šumavě. Už při příjezdu na nás dýchla nádherná horská atmosféra, a i když se k zemi sneslo pár sněhových vloček, velkou část exkurze jsme strávili venku na čerstvém vzduchu. Příjemné ubytování nám poskytl Sporthotel Olympia na Zadově.

Hned po příjezdu jsme se ubytovali a vybalili si svá zavazadla. Ještě před obědem jsme se převlékli a vyrazili na příjemnou procházku po okolí, během níž nás učitelky rozdělily do několika týmů, které jsme si nápaditě pojmenovali. Během procházky bylo naším úkolem zapamatovat si nejen cestu, ale také zajímavosti, na které jsme narazili. Zda se nám to podařilo, jsme si ověřili odpoledne prostřednictvím běžeckého kvízu, který obsahoval úkoly jak v češtině, tak v němčině. Po zkontrolování výsledků jsme vyrazili k blízké rozhledně, která byla bohužel zavřená.

Další den jsme vyrazili na německou část Šumavy – do Bavorského lesa. Navštívili jsme zoopark a Dům divočiny. Viděli jsme koně převalského, divokého tura a vlky. Největší radost jsme měli z krásné smečky vlků, kterou jsme mohli sledovat z dřevěné rozhledny.  Moc nás mrzelo, že se nám neukázala dominanta tohoto území, tedy rys ostrovid. Po obchůzce parkem jsme se vydali do interaktivního muzea, kde jsme měli mnoho možností, jak naložit s volným časem. Netušili jsme, kolik bylo uděláno studií o jednom zvířeti, natož o celém lese! Líbily se nám zkameněliny, pohled do podzemí, ale i odpočinková zóna s příjemnými křesílky nebo dětské hřiště. V obchůdku jsme si na památku mohli koupit krásné suvenýry. Cestou zpět jsme se zastavili v Kašperských Horách a prohlédli si centrum města. Po příjezdu do hotelu jsme ještě hráli míčové hry, stolní fotbal nebo kulečník. Ráno po snídani jsme si sbalili a dopoledne jsme se vrátili domů.

Výlet se stal přínosným pro každého z nás a byl příjemným zpestřením školního roku.

Markéta Jindřichová, Markéta Syrovátková a Anna Daňková, sekunda

Fotografie

Trvalý odkaz na tento příspěvek.