Gymnázium na horách 2018

Ve dnech 18. – 25. 2. 2018 se v krkonošském středisku Pec pod Sněžkou konal lyžařský výcvikový kurz, kterého se zúčastnilo 43 žáků ze sekundy a kvinty a zájemci z kvarty a septimy. Na sjezdovkách a sněžných pláních se pod vedením 4 instruktorů někteří účastníci poprvé seznamovali s technikami sjezdu a běžeckých disciplín, jiní se v nich zdokonalovali. Zdatní jedinci sjížděli svahy také na snowboardu.

Modrá obloha, slunečné dny a příznivé teploty zajistily vynikající podmínky pro lyžování. Sjezdovky i běžecké tratě byly perfektně upravené, a proto si lyžaři přišli na své. Každý den bylo možné brázdit svahy na všech typech sjezdových tratí nebo se projet v běžeckých stopách zasněženou krajinou. Praktické dovednosti byly rovněž doplňovány teoretickými znalostmi o údržbě lyžařského vybavení a o nových trendech v lyžařském sportu i snowboardingu.  Dostatečný čas věnovali žáci regeneraci sil a odpočinku, a to i při fandění našim sportovcům na hrách zimní olympiády v jihokorejském Pchjongčchangu. Velkým zážitkem bylo večerní lyžování a také sobotní závod družstev ve štafetovém běhu. Poslední večer byly výkony družstev i jednotlivců vyhodnoceny, vítězům rozdány diplomy a drobné ceny a poté se už všichni bavili při závěrečné diskotéce.

Celý kurz se až na jeden případ obešel bez zranění a žáci se vrátili sice unavení, ale spokojení z poznání svých limitů, vytrvalosti a odolnosti. Lyžařský kurz splnil svůj účel. Začátečníci zvládli dle svých možností základy techniky sjezdového a běžeckého lyžování, pokročilí se ve svých dovednostech zlepšili. Všichni ale prožili spoustu báječných okamžiků, na které budou společně dlouho vzpomínat.

Mgr. Ivana Hošková


LVVK z pohledu žáka

…Většinu týdne jsme lyžovali na sjezdovkách. Učitelé nás učili, jak správně lyžovat, a my jsme si to moc užili. Na chatě Protěž se nám také moc líbilo jak ubytování, tak stravování. Den před odjezdem se konal štafetový závod na běžkách. Všichni ze sebe vydali maximum. Večer nás pak čekala diskotéka a prodloužená večerka. Týden na horách byl velký zážitek a budeme na něj rádi vzpomínat.

Martin Zámečník, sekunda

Fotografie

Trvalý odkaz na tento příspěvek.