Gymnázium na horách

lvvk2015Ve dnech 22.2. – 1.3. se uskutečnil lyžařský kurz, kterého se zúčastnili žáci sekundy a kvinty. I když u nás sníh nebyl k vidění, u chaty Protěž v Peci pod Sněžkou bylo sněhu dost. Lyžařský a snowboardový výcvik mohl tedy probíhat každý den a toho jsme využili.

Hned po příjezdu jsme byli rozděleni do družstev. Někteří byli na lyžích poprvé, ti byli automaticky v třetím družstvu, zdatnější lyžaři se dostali do druhého družstva a ti, kteří bez námahy sjížděli i obtížnější svahy, byli přiděleni do prvního družstva. Letos, jak si také učitelé pochvalovali, bylo ve snowboardovém družstvu hodně zájemců naučit se tento sport, nebo pokračovat v jeho učení.

Každý den jsme dodržovali stejný program: budíček – snídaně – lyžování – oběd – odpočinek – lyžování – večeře – osobní volno – večerka. Na jeden den jsme měli naplánovanou přednášku pracovníka Horské služby. Přednáška byla velmi zajímavá a poučná. Dozvěděli jsme se například, jak lehko se dá spustit lavina a jak se potom lidé v ní zapadlí hledají.

Ve středu se konal štafetový závod na běžkách. Dopoledne jsme se připravovali na štafetu, odpoledne jsme byli rozděleni do družstev a běželi osm kol. Závod byl náročný a napínavý a  dopředu nebylo jasné, kdo vyhraje. Po závodě jsme si šli odpočinout do blízké chaty a občerstvili jsme se. Při štafetovém závodě jsme si poprvé a naposledy na LVVK vyzkoušeli jízdu na běžkách.

Poslední den se pořádal slalom. Každému byl počítán čas a vítězové na medailových umístěních dostali ceny. Slalomu se zúčastnilo i snowboardové družstvo, které si vedlo výborně. Večer se konala diskotéka, nám byla prodloužena večerka a všichni se bavili pozdě do noci.

Tento týden strávený s mými spolužáky a s žáky vyššího ročníku se vydařil nejen díky téměř každodennímu slunečnému počasí, ale i díky spoustě zážitků, které jsme spolu prožili.

Agáta Kneslíková, sekunda

Fotografie z lyžařského kurzu 2015

Trvalý odkaz na tento příspěvek.