Křížem krážem Prahou za kulturou

2015-4-28-exkurzeŽáci kvinty a septimy našeho gymnázia měli příležitost zúčastnit se plánované exkurze do Prahy. Jako obvykle jsme ani trošku nezaváhali a s očekáváním 28. dubna 2015 vyrazili do středu Čech.

Naší první zastávkou byla Česká televize, konkrétně prostory zpravodajské ČT 24. Díky známosti pana učitele Bočka jsme mohli pod vedením moderátora a reportéra Daniela Stacha nahlédnout i do prostor, kam se obyčejní návštěvníci zpravidla nedostanou. Prohlédli jsme si studio 6, odkud se živě přenáší pořad Hyde Park nebo například Politické spektrum. Na okamžik jsme se ocitli i ve velíně, centru celého zpravodajství. Daniel Stach nás obohatil o mnoho zajímavých informací a nakonec zodpověděl všechny naše dotazy.

Dalším bodem našeho programu byla výstava Velká Morava a počátky křesťanství v Císařské konírně Pražského hradu. Většinu exponátů tvořily šperky z drahých kovů, ale byl zde k vidění i knížecí dvojhrob z Kolína. Výstava nám rovněž připomněla působení Cyrila a Metoděje na našem území.

Abychom celý den vyčerpali do poslední minuty, zhlédli jsme v Divadle na Vinohradech komedii Loupežník od Karla Čapka. Hra měla spád a díky nápaditému zpracování dokázala udržet divákovu pozornost. Zároveň se divadelní adaptace držela autorovy předlohy, což jsme na konci ocenili dlouhým potleskem.

Celý den se i přes nepříjemné počasí setkal s úspěchem a na další podobné exkurzi nesmíme chybět!

Markéta Spěváková

Trvalý odkaz na tento příspěvek.