Mikulášská nadílka

Dne 5. 12. 2014 se v podání studentů septimy uskutečnil tradiční pochod čertů, andělů a Mikuláše, kteří se vypravili do všech tříd gymnázia – od primy až po oktávu.

Náš čertí spolek se začal scházet kolem osmé hodiny a následně proběhlo veškeré líčení a převlékání do kostýmů. Po necelých pětačtyřiceti minutách byli všichni připraveni.

Konečně jsme se ujali „pomsty“, při níž se nešetřilo pěnou na holení. Nakonec byli hodní odměněni pomerančem a zlobiví byli řádně potrestání velmi „výživnou a chutnou“ pochoutkou. Od našich zlobivců jsme si ale mohli poslechnout překrásné koledy.

Nadílku jsme zvládli během dvou hodin, což považuji za nový školní rekord, vezmeme-li v úvahu, že naše úklidová četa stihla poklidit každou třídu hned po odchodu čertů. Po poslední třídě jsme prošli a uklidili celou školu tak, že ani nebylo poznat, že zde nějací čerti vůbec byli.

Všichni studenti si jistě náramně tento jedinečný den užili a budou na něj dlouho vzpomínat. Budoucím čertům přejeme hodně štěstí a všem pěkně prožité svátky vánoční.

Jan Simon, septima

Fotografie Mikulášská nadílka 2014

Trvalý odkaz na tento příspěvek.