Seznamovací kurz primy 2016-17

Primáni si užili nástup na gymnázium

Téměř pro každého žáka je vstup do nového školního prostředí těžkou zkouškou. Neví, co přesně ho čeká, zda najde nějaké kamarády nebo zda ho spolužáci přijmou. A tak se žáci sekundy rozhodli nastupující primány přivítat na samém začátku školního roku veselou písničkou, která v jejich tvářích vykouzlila úsměv a potlačila prvotní strach z prostředí nové školy.

Aby nástup do 1. ročníku gymnázia byl co možná nejméně stresující, seznamovali se noví žáci ve dnech 6. – 8. 9. 2016 na soustředění v kempu Rusalka poblíž Týna nad Vltavou. V doprovodu dvou učitelek a čtyř studentů sexty prožili 3 dny naplněné bohatým programem, který byl zaměřen především na vzájemné poznávání.

Akce začala pěší túrou po cyklostezce z centra města do kempu, při níž si primáni zahráli první kontaktní hru. Po zbytek pobytu v kempu se s nadšením účastnili dalších kooperačních, interaktivních i zábavných her a nejrůznějších sportovních aktivit, které byly propojeny tématem starých řeckých bájí a pověstí. V programu nechybělo ani posezení u táborového ohně a opékání buřtů, ani noční hra, která u dětí vzbudila opravdový zájem. Výjimečně zdařilou aktivitou byly soutěže se sázkami na jednotlivce z vlastního týmu, při nichž se bavili jak aktéři, tak přihlížející spoluhráči.

Prostřednictvím zážitkových her umožnil program seznamovacího kurzu rozvinout vztahy v novém kolektivu a přispěl k posílení vzájemné spolupráce a tolerance. Pohodový pobyt v klidném prostředí kempu umocnilo nejen slunečné počasí, ale i výborná strava a vstřícný přístup správců kempu. Snad bude stejná pohoda pokračovat i ve školních lavicích.

Mgr. Ivana Hošková

Fotografie

Trvalý odkaz na tento příspěvek.