Sportovně turistický kurz 2016

V pondělí 30. 5. 2016 vyjeli studenti septimy na pětidenní sportovně turistický kurz do kempu Doubí u Třeboně. Po téměř padesátikilometrové cestě, při které jsme se neobešli bez drobných defektů, jsme krátce po poledni přijeli do Doubí a utíkali rovnou na oběd. Po celý týden jsme se stravovali v místní restauraci a musím říct, že z této stránky o nás bylo postaráno ještě lépe než ve školní jídelně. Vrcholem byla grilovaná žebírka s hranolky, na kterých jsme si všichni pochutnali. Ubytování jsme našli v útulných bungalovech s vlastním sociálním zařízením.

Každé dopoledne jsme vyráželi na cyklovýlety po Třeboňsku. Míjeli jsme rovinatá pole, louky, lesy a hlavně rybníky – prostě krajinu jako stvořenou pro kolo. Samozřejmě se nám nevyhnuly menší technické potíže v podobě prasklé duše, prasklé náhradní duše, rozbité stupačky, ale i únava a lenost. Postupně jsme navštívili třeboňský zámek, Schwarzenberskou hrobku a pivovar Regent.

Sportcentrum Doubí nabízí mnoho aktivit a my jsme je plně využili. Kdo ještě neměl za dopoledne dost, mohl si zahrát tenis nebo volejbal na místních kurtech. Zpestřením bylo fotbalové utkání s týmem Dvořákova gymnázia z Kralup nad Vltavou, jehož žáci zde také absolvovali cyklistický kurz.  Po dramatické koncovce dopadl zápas vítězně pro nás (10:9). Sílu na nový den jsme čerpali na pláži a ve vodě Opatovického rybníka. Po jeho hladině jsme se také proháněli na lodičkách a windsurfech a jedno odpoledne jsme se proměnili v posádku dračí lodě. Poslední den nechyběl táborák. Ovšem největší atrakcí se stal po celý náš pobyt dětský kolotoč.

V pátek po snídani jsme se rozloučili s Doubím a vypravili se zpátky do Týna. Tentokrát cesta probíhala bez problémů a doma jsme byli cobydup. Před týnským gymnáziem naše dobrodružství skončilo.

Děkujeme našim vyučujícím – Mgr. Procházkové, Mgr. Jarošovi a Mgr. Schwarzovi za zprostředkování 5 dnů zážitků a zábavy.

Lukáš Stoklasa, septima

Fotografie

Trvalý odkaz na tento příspěvek.