Vánoční akademie pobavila početné publikum

Ve čtvrtek 22. 12. 2022 dopoledne se žáci, zaměstnanci, přátelé gymnázia a další hosté sešli v MDK Sokolovna na tradiční Vánoční akademii, jejíž program si připravili jednotlivci, ale i skupiny žáků ze všech tříd. Nechyběly divadelní scénky ani hudební, taneční a pěvecká vystoupení.

Skupina nadšených primánů ve své scénce předvedla, jak je důležité mít polštář, sextáni se věnovali vikingské mytologii, z níž v angličtině odehráli výsek „Thor and his hamer“, septimáni aktuálně zareagovali na blížící se volbu prezidenta republiky a připravili debatu prezidentských kandidátů. Chlapci ze sekundy roztančili svá těla ve stylu „Macareny“ a jejich spolužačky spolu s třídní učitelkou vystoupily s country tancem v rytmu písničky „Cotton Eye Joe“. Mix tanců představila skupina kvartánů a sextáni ve svém tanečním čísle připomněli, že „zima všude je veliká…“ Terciáni zinscenovali píseň „Tři citronci“ a děvčata ze sekundy, kvarty a kvinty v půvabných kostýmech předvedla orientální tance. Hrou na klavír a housle se ve dvou skladbách prezentovaly dívky z tercie, kvarty, kvinty a septimy a několik písní zazpíval také školní sbor.

Úplný konec programu patřil vystoupení učitelů, kteří se tentokrát představili v rolích žáků při vyučování. Maturanti se pak ještě rozloučili fotoprezentací ze svého působení na gymnáziu. Celou akci moderovala Adriana Leštinová ze sexty, která se role průvodkyně zhostila na výbornou, na technickém zabezpečení akce se významně podíleli žáci septimy (ozvučení, osvětlení, projekce, PC podpora a stream).

O závěrečné slovo se postarala zástupkyně ředitele gymnázia Mgr. Monika Kneslíková, která poděkovala městu Týn nad Vltavou a společnosti ČEZ za finanční podporu z projektu Oranžový rok 2022.

Díky nadšení žáků a ochotě pedagogů a zaměstnanců MDK sklidila Vánoční akademie úspěch. Hlediště sálu bylo zaplněné do posledního místečka, navíc i letos bylo možné sledovat přímý přenos akademie na YouTube. Účinkující i diváci se společně bavili a příjemně se naladili na nadcházející vánoční čas.

Mgr. Ivana Hošková

Fotografie

Trvalý odkaz na tento příspěvek.