Vánoční akademie byla milou tečkou za uplynulým kalendářním rokem.

V pátek 22. 12. 2023 dopoledne se žáci, zaměstnanci, přátelé gymnázia a další hosté sešli v MDK Sokolovna na tradiční Vánoční akademii, která ale byla poznamenána čtvrteční tragickou událostí na FF UK v Praze. Před začátkem programu vyjádřil ředitel školy soustrast všem, kteří byli tragédií zasaženi, a vyzval účastníky vánočního setkání, aby uctili památku obětí střelby minutou ticha. Až pak odstartoval program akademie plný divadelních scének, hudebních a tanečních vystoupení.

Primáni do své scénky obsadili růžového pantera, který jim pomohl vysvobodit třídního učitele ze zajetí, skupina kvartánů předvedla parodii na „Krkonošské pohádky“ a sextáni se pokusili zpochybnit tradiční pohled na Ježíšovo narození. Terciáni se představili v pásmu zábavných i bizarních situací a septimáni zdařile parodovali původní televizní soutěž „Jste slabší, máte padáka!“ Sekundáni potěšili publikum tancem na písničku „Popeláři“, děvčata z tercie, kvinty a sexty v půvabných kostýmech předvedla orientální tanec a vánoční písnička probudila k tanci také skupinu kvintánů. Bossmani z oktávy navázali na svou dřívější taneční sestavu a oživili ji vtipným úvodním videem. Hrou na klavír a housle se ve dvou skladbách prezentovaly dívky z tercie a kvinty.

Maturanti uvedli své vystoupení krátkým videosestřihem svých čísel z předchozích akademií a poté naposledy zazářili při taneční kreaci s lightsticky. Program zakončila letecká show v podání učitelů, jež byla doplněna zajímavým odborným komentářem „kapitána“ Milana Šnorka. V rámci svého komentáře neopomněl poděkovat městu Týn nad Vltavou a společnosti ČEZ za finanční podporu z projektu Oranžový rok 2023.

Moderování akademie se v rolích plyšových medvědů ujali chlapci z kvinty a na technickém zabezpečení akce se významně podíleli žáci oktávy a kvinty (ozvučení, osvětlení, projekce, PC podpora a stream).

Díky nadšení žáků a ochotě pedagogů a zaměstnanců MDK sklidila Vánoční akademie úspěch. Hlediště sálu bylo zaplněné do posledního místečka, navíc i letos bylo možné sledovat přímý přenos akademie na Facebooku a YouTube. Účinkující i diváci se společně bavili a příjemně se naladili na nadcházející vánoční čas.

Mgr. Ivana Hošková

Trvalý odkaz na tento příspěvek.