Žijeme piškvorkami

Oblastní turnaj

Ve čtvrtek 10. 11. 2016 se už tradičně vypravily 3 týmy z našeho gymnázia na turnaj v piškvorkách. Oblastní turnaj se konal v budově OA České Budějovice. Pravidla piškvorek jsou jednoduchá: Vyhrát může každý, kdo poskládá pět koleček či pět křížků do jedné řady dřív, než se to podaří soupeři. Jak se později ukázalo, tuhle taktiku si naši studenti vzali k srdci a do puntíku ji splnili.

Všechny 3 týmy vyhrály s přehledem své základní skupiny a postoupily do čtvrtfinále. I zde nenašly přemožitele a mohly se těšit na semifinále. V něm došlo na bratrovražedný souboj mezi týmem Mufíků, který byl složený z žáků oktávy a týmem Impéria, jejž tvořili žáci septimy. Z vítězství a postupu do finále se po vyrovnaném souboji radovali Mufíci. Ve druhém semifinále nestačil na svého soupeře tým Křižáků, který byl složený z žáků sexty.

V souboji o třetí místo bylo úspěšnější Impérium. Ve finále čelil tým Mufíků soupeři ze Střední školy informatiky a právních studií z ČB. Po skončení všech duelů byl stav finále 10:10. Na řadu přišel souboj kapitánů. V něm zvítězil Lukáš Litvan a mohl slavit se svým týmem celkové vítězství. Mufíci tak při své poslední účasti zkompletovali svoji sbírku předních umístění z minulých let a po 4., 3. a 2. místě konečně obsadili příčku nejvyšší. Společně s týmem Impéria postoupili do krajského kola.

Krajský turnaj

O několik dní později, 14. 11. 2016, se nám na krajském turnaji už tolik nevedlo

a museli jsme se sklonit před uměním soupeřů. Impériu nepřál los a v těžké skupině si připsalo 3 porážky. Mufíkům chyběl, kvůli studijním povinnostem, jeden z hráčů, a začínali tak každé utkání za stavu 0:4. Přesto se jim podařilo získat 3 body za výhru a remízu. Stejný počet bodů získal i tým Skákající opičáci z Česko-anglického gymnázia. O postupu do čtvrtfinále tedy rozhodovalo skóre. To měli Mufíci horší a s turnajem se také rozloučili.

Oba turnaje jsme si moc užili a procvičili si naše logické myšlení při této skvělé hře – piškvorkách. Také děkujeme panu učiteli Mgr. Kubátovi za podporu.

A vy neváhejte a skočte do XO po hlavě!

Lukáš Stoklasa, oktáva

Fotografie

Trvalý odkaz na tento příspěvek.