Exkurze do muzea budoucnosti v Linci

Linec 2015Dne 3. 12. 2015 se 51 žáků z primy a sekundy zúčastnilo exkurze do rakouského Lince. Na programu byla prohlídka historického centra města, po níž následovala návštěva muzea budoucnosti Ars Electronica.

Prohlídka města začala na Hlavním náměstí, odkud jsme se vydali do nádherně zdobeného barokního Starého dómu, v němž jsme obdivovali oltář a varhany. Asi většinu z nás ale svou mohutností a malovanými okny uchvátil gotický Nový dóm. Došli jsme až k sídlu zemského hejtmanství Horního Rakouska, v němž nás zaujal arkádový dvůr. Před návštěvou muzea budoucnosti jsme měli ještě čas užít si předvánoční atmosféru na adventním trhu, kde každý z nás mohl ochutnat něco dobrého nebo koupit dárečky.

Odpoledne jsme se v moderní budově Ars Electronica Center ocitli v budoucnosti. Během prohlídky s česky hovořící průvodkyní jsme měli možnost poznat nejnovější technologie, které využívá nejen věda, ale i umění. Velmi se nám líbila 3D projekce o Zemi a celém vesmíru i o historických památkách v Římě, za pomoci digitálního pera jsme se mohli podívat na různá místa celého světa, prozkoumali jsme např. činnost oka, nahlédli jsme do lidského těla, zjistili jsme, jak se dají využít roboti a hračky v každodenním životě, a v jedné z laboratoří jsme si mohli vytvořit originální 3D předmět.

Exkurzi do Lince jsme si moc užili, protože Linec je příjemné město, které nabízí velké množství historických památek, ale i dobrodružství, nové poznatky a krásné zážitky.

Mgr. Ivana Hošková a Eliška Šestauberová, sekunda

Fotografie

Trvalý odkaz na tento příspěvek.