Gymnázium na horách

Ve dnech 28. 2. – 6. 3. 2016 se v krkonošském středisku Pec pod Sněžkou uskutečnil lyžařský výcvikový kurz, kterého se zúčastnilo 34 žáků ze sekundy a kvinty a 4 instruktoři. Cílem kurzu bylo ovládnout základy nebo zdokonalit techniky sjezdového a běžeckého lyžování. Někteří stáli na lyžích poprvé, zdatní lyžaři sjížděli i obtížnější svahy a několik jednotlivců si vyzkoušelo také jízdu na snowboardu.

I když se počasí měnilo, byly podmínky pro lyžování vynikající. Každý den bylo možné brázdit svahy na všech typech sjezdových tratí, od modrých až po černou. Obzvlášť velkým zážitkem bylo večerní lyžování a řadu veselých chvilek si užili členové jednotlivých družstev při výletu na běžkách. Vrcholem lyžařského kurzu byly sobotní závody ve slalomu a štafetovém běhu, které uzavřely týdenní pobyt na horách. Vítězové se radovali z drobných cen a diplomů a všichni se výborně bavili při závěrečné diskotéce.

Lyžařský a snowboardový výcvik splnil svůj účel. Začátečníci se naučili základům lyžování, pokročilí se ve svých dovednostech zlepšili. Celý kurz se obešel bez vážnějších zranění, ačkoli se pádům nevyhnuli ani samotní učitelé. Pobyt v Krkonoších upevnil přátelské vztahy mezi žáky a přinesl zábavu a zážitky, na které se jen tak nezapomíná.

Mgr. Ivana Hošková

Prohlédněte si fotografie z kurzu

Trvalý odkaz na tento příspěvek.