Linec a Muzeum budoucnosti

Jednodenní exkurze do Lince 29.11. 2022 nabídla žákům tercie a zájemcům ze septimy nejen možnost poznat centrum města, ale také zažít fascinující výlet do světa moderních technologií a výzkumu v Muzeu budoucnosti (Ars Electronica Center).

Linec je hlavním městem rakouské spolkové země Horní Rakousy a třetím největším městem v Rakousku. Prohlídka historického jádra začala u Keplerova domu a pokračovala přes Hlavní náměstí až ke katedrále Mariendom, která je symbolem města. Z centra se žáci vydali po mostě Nibelungů k Muzeu budoucnosti. Tato skleněná víceposchoďová budova stojí na samém břehu Dunaje a představuje nejnovější digitální technologie, netušené možnosti umělé inteligence a robotiky i výsledky výzkumu v oblasti biotechnologií.

Velký úspěch měla projekce v Deep Space 8K, při níž se promítalo nejen na plátno, ale také na podlahu, speciální brýle navíc pomáhaly vytvořit iluzi prostoru. Nejpůsobivější byly záběry z hlubokého kosmu nebo záběry z kamery na přilbě lyžaře, který svištěl po sjezdovce na Hahnekammu v Kitzbühelu.

Odpoledne měli všichni čas užít si předvánoční atmosféru na adventním trhu na náměstí a sladkou tečkou byla návštěva HARIBO shopu.

Mgr. Ivana Hošková

 

Trvalý odkaz na tento příspěvek.