Žáci gymnázia zažili neopakovatelnou atmosféru Dne na Jaderce

Žáci kvinty, sexty a septimy se zájmem o matematiku, fyziku a přírodní vědy měli ve čtvrtek 28. 4. 2016 možnost v doprovodu pana učitele Broma navštívit Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou ČVUT v Praze.

Na pracovišti FJFI v Břehové ulici náš dopolední program začal.  Zde jsme vyslechli zajímavou přednášku o termojaderné fúzi a později jsme si mohli prohlédnout tokamak GOLEM – experimentální zařízení pro ovládnutí termojaderné fúze, které je určeno hlavně studentům se zaměřením na fyziku a techniku. Nakonec jsme obdrželi i časopisy a letáčky s informacemi o množství letních studií a soustředění, jež fakulta o prázdninách pořádá. 

Odpoledne jsme ještě navštívili budovu laserové techniky a elektroniky v Trojanově ulici, kde jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí o laserech a o jejich využití například v medicíně a průmyslu.

Myslím, že exkurze byla přínosem pro všechny zúčastněné, protože si mohli udělat jasnější představu o budoucím studiu na vysoké škole s technickým zaměřením, třeba na FJFI.

Dana Tvrdíková, sexta

Fotografie

Trvalý odkaz na tento příspěvek.