Den bezpečnosti s hasiči

V rámci projektových dnů se 25. 6. 2015 ve venkovním areálu gymnázia konal Den bezpečnosti s hasiči, který zorganizoval Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje. Tento ojedinělý projekt realizuje HZS ve spolupráci s Nadací ČEZ a je zaměřen na žáky a jejich pedagogy na školách v zóně havarijního plánování kolem Jaderné elektrárny Temelín. Cílem projektu je získat přehled o problematice ochrany člověka při mimořádných událostech.

Projektový den se uskutečnil na školním dvoře a venkovních sportovištích, kde hasiči zaparkovali jeden hasičský vůz s plnou výbavou a postavili několik stanovišť s různými aktivitami. Žáci měli možnost seznámit se s prací hasičů, prohlédnout si vybavení auta, sbalit evakuační zavazadlo, obléci se do zásahového obleku a také si prověřit fyzickou zdatnost při srážení plastových lahví naplněných vodou pomocí džberové stříkačky nebo při technické jízdě na koloběžce. S pomocí profesionálů si vyzkoušeli zavolat na tísňovou linku, získali informace o typech a použití hasicích přístrojů a poznali, kterými improvizovanými prostředky se lze chránit před toxickými účinky nebezpečných látek.

Akce se povedla a žáci si odnesli nejen drobné dárky, ale i spoustu poučných informací, které obohatily jejich představy o zodpovědné a náročné práci hasičů.

Mgr. Ivana Hošková

Fotografie

Trvalý odkaz na tento příspěvek.