Mafia, pole dance a skvělá zábava. Takový byl maturitní ples!

Pátek 31. ledna 2020 neznamenal pro školáky jen jednodenní pololetní prázdniny, nýbrž patřil především maturantům Gymnázia Týn nad Vltavou. Večer se totiž ve vltavotýnské Sokolovně uskutečnil maturitní ples oktávy. Jeho tématem byla Mafia – pojem zahrnující nejen sortu lidí z podsvětí, ale i známý titul z prostředí počítačových her.

Ples byl zahájen slavnostním nástupem žáků oktávy, kteří se na tuto příležitost dlouho a pečlivě připravovali. Po jejich představení následovalo promítání maturitního videa, na které navázalo slavnostní šerpování, proslovy, přípitek a sbírání mincí. Pak už se svých nástrojů chopila kapela MP3 a na parket pozvala nejprve maturanty k tanci s učiteli i rodiči, k nimž se později přidali ostatní návštěvníci plesu a společně rozjeli taneční zábavu.

Program zpestřila pole dance tanečnice, která předvedla úžasné představení. Sami maturanti se postarali o půlnoční taneční překvapení, které zároveň odstartovalo i popůlnoční diskotéku. Díky důmyslné volbě hudebního doprovodu se tyto dva body programu navzájem prolnuly, a všichni si tak mohli užívat výtečné atmosféry na Sokolovně až do dvou hodin v noci. Celý večer moderoval Roman Anděl, programový ředitel rádia Kiss, který se po půlnoci ujal také role DJ.

Rádi bychom poděkovali pracovníkům MCKV Týn nad Vltavou, SRPDŠ, řediteli školy Milanu Šnorkovi, naší třídní učitelce Monice Kneslíkové, rodičům, všem sponzorům a účinkujícím za vstřícný přístup a pomoc při organizaci plesu.

Myslím, že se celý večer vydařil a oktáva se důstojně rozloučila se studiem na gymnáziu.

Jan Vondra, oktáva

Trvalý odkaz na tento příspěvek.