Oblastní a okresní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů

Oblastní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů

Dne 21. 4. 2016 proběhlo v areálu ZŠ Malá Strana v Týně nad Vltavou oblastní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. Družstva složená vždy ze dvou dívek a dvou chlapců měla za úkol splnit 4 disciplíny, a to jízdu po dopravním hřišti, jízdu zručnosti, poskytování první pomoci a testy z pravidel provozu na pozemních komunikacích.

Každé družstvo získávalo trestné body za nedodržení předpisů, za nesplnění úkolů, za špatně zodpovězenou otázku. Vítězem se tedy stalo družstvo s nejmenším počtem trestných bodů. Největší obtíže měli soutěžící se zvládnutím testů z pravidel provozu a s praktickou částí na dopravním hřišti.

V první kategorii se družstvo žáků primy ve složení: Petr Rohlena, Tadeáš Dudek, Šárka Lhotecká a Simona Vymětalová umístilo na 1. příčce a zajistilo si postup do okresního kola. V druhé kategorii obsadilo družstvo žáků tercie ve složení: Jiří Boček, Tomáš Kobera, Agáta Kneslíková a Sandra Báčková 3. místo a rovněž postoupilo do okresního kola.

Všem účastníkům gratuluji a přeji hodně úspěchů v dalším kole.

Mgr. Gabriela Procházková


 

Okresní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů

Dne 4. 5. 2016 se v Českých Budějovicích konalo okresní kolo dopravní soutěže, kde naši školu reprezentovala dvě družstva. Oba týmy soutěžily ve čtyřech disciplínách: ve zdravovědě, znalostech pravidel silničního provozu, jízdě zručnosti a jízdě na dopravním hřišti.

Mladší žáci z primy si vedli dobře a v konkurenci 15 družstev skončili na 5. místě. Starší žáci obsadili 2. místo mezi 13 družstvy a v hodnocení jednotlivců se navíc Sandra Báčková umístila na 5. a Jiří Boček na 7. příčce z celkového počtu 52 soutěžících.

Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Gabriela Procházková

Fotografie

Trvalý odkaz na tento příspěvek.