Přednáška o studiu na Fakultě rybářství a ochrany vod JČU

Ve čtvrtek 18.11. 2021 jsme na týnském gymnáziu přivítali Ing. Martina Musila, našeho úspěšného absolventa, mistra světa v muškaření a trenéra české reprezentace v muškaření.

Martin na naší škole přednášel už několikrát, naposledy na jaře pro účastníky badatelského klubu. Domluvit termín další schůzky však nebylo jednoduché. Martin je účastník doktorandského studia, a navíc v prosinci odjíždí do Bruselu, kde bude působit jako člen týmu CZ PRESS a bude se zabývat otázkami rybářství a rybolovu v rámci českého předsednictví EU v příštím roce.

Ve své dvouhodinové přednášce Martin představil žákům oktávy strukturu JČU se zaměřením na Fakultu rybářství a ochrany vod. Hovořil o výzkumu cizorodých látek ve vodě a o studiu výskytu našich původních i zavlečených (tzv. invazivních) druhů raků. Pro žáky byly velmi zajímavé ukázky živých raků. Zaujaly nás i informace o tom, jak působí drogy a antidepresiva na chování vodních živočichů.

Na závěr jsme se Martina zeptali, jak s odstupem několika let hodnotí úroveň výuky na týnském gymnáziu. Odpověděl, že v jeho skupině na VŠ odpromovali pouze absolventi gymnázií a on sám byl na studium velmi dobře připraven, přičemž větší část výuky žil z toho, co se naučil v Týně na gymnáziu.

Mgr. Jiří Šálený, výchovný poradce

 

Trvalý odkaz na tento příspěvek.