Tři dny uprostřed horských velikánů

Dne 27.5. 2024 se třídy kvarta a sexta zúčastnily třídenního poznávacího zájezdu do Salzburska a Bertchesgadenu.

První zastávkou byl hrad Hohenwerfen, tyčící se na skalním výběžku u městečka Werfen. Zajímavá prohlídka hradu a pozdější sokolnická show, probíhající v areálu hradu, nastartovala náš pestrý výlet. Poté nás čekalo ubytování v malém městečku Golling. Po bohaté večeři, která překvapila nejednoho z nás, jsme se vydali k blízkému Gollinskému vodopádu. Krásná cesta po můstcích a schodištích nás dovedla až vysoko k jeskyni, ze které vodopád vyvěrá.

Druhý den jsme se vydali k největším vodopádům Evropy, Krimmelským vodopádům, které leží  v NP Vysoké Taury. Pěší túra vzhůru nabízela krásné výhledy na vodopády, či na přírodu kolem nás. Snad jen počasí nám nepřálo, a to občasným deštěm. Na to jsme ovšem byli vybaveni pořádnými pláštěnkami a deštníky. Poté jsme autobusem přejeli do města Zell am See, kde jsme se krátce zastavili. Odpoledne nás čekala návštěva soutěsky Liechtensteinklamm. Pohádková soutěska s dřevěnými chodníky podél skal skvěle zakončila náročný den.

Poslední den jsme přejeli hranice Rakouska a vydali jsme se do německého Berchtesgadenu. Na nechvalně známe Orlí hnízdo (Hitlerovo horské sídlo) jsme vyjeli místním autobusem a poté zlatým výtahem až úplně na vrchol. Díky kráse horských  panoramat se i ti z nás, kteří se výšek bojí, překonali a pořídili si alespoň jednu fotografii. Odpoledne jsme navštívili městečko Berchtesgaden s jezerem Könnigsee, kde jsme si odpočinuli a něco nakoupili. Možnost procházky kolem alpského jezera udělala tečku za naším rakousko-německým dobrodružstvím.

Učitelům  moc děkujeme za organizaci skvělého výletu, na který budeme rádi vzpomínat. Moc jsme si ho užili a již teď se těšíme na další !

Petra Porodová

Trvalý odkaz na tento příspěvek.