Zahraniční stážisté z projektu EDISON výrazně oživili výuku

z_edison_2015_09V týdnu od 5. do 9. října se škola změnila na globální vesnici. Řady pedagogů totiž dočasně rozšířila skupina vysokoškolských studentů z šesti různých oblastí světa, kteří žáky gymnázia seznamovali se svou zemí. Kromě prezentací si připravili i různorodé diskuze a ukázky své národní kultury. V každé třídě se tak osmnáct vyučovacích hodin vedených v angličtině změnilo na dílny pro poznávání odlišných krajů, zvyků, náboženství a životních stylů. Konkrétně šlo o poznávání Bulharska, Belgie, Singapuru, Indonésie, Tuniska a Gruzie.

Kromě školní části projektu se uskutečnil i odpolední program. Hned první den si naši studenti připravili pro návštěvu komentovanou prohlídku města, následující den zase stážisté poznali místní spolek baráčníků, ve středu zamířili do městského muzea a ve čtvrtek se podívali do útrob Jaderné elektrárny Temelín. Celý týden nakonec uzavřel workshop s názvem Global Village, pro nějž si praktikanti připravili ochutnávku svých národních jídel, a rozloučili se s našimi žáky.

Nedílnou součástí projektu bylo i ubytování stážistů v rodinách žáků gymnázia. Hostitelům velmi děkujeme za laskavou péči o vzácnou návštěvu. Poděkování si zasluhují i vybraní žáci septimy a oktávy, kteří jazykově vypomáhali v hodinách nižších ročníků.

Projekt EDISON se ukázal jako skvělý nástroj pro rozšiřování multikulturního povědomí našich studentů i pedagogů, a proto jej v budoucnu jistě zopakujeme.

Mgr. Lukáš Boček, koordinátor mezinárodního projektu

Fotografie

Trvalý odkaz na tento příspěvek.