Epydemye s Andělem a gymnázium s Ondřejem

V Týně se slavilo, a to velmi. A proč by ne, když 100 let od založení samostatného Československa je už přece pořádná řádka let. V rámci oslav, nebo chcete-li připomínání si, vystoupila 27. 10. 2018 na scéně týnské Sokolovny všem jistě dobře známá kapela Epydemye. Byla to trefa do černého. Nebo možná červenomodrobílého. Jejich energie a vlastenecké písně rozhodně nenechaly nikoho lhostejným.

O jejich talentu a schopnostech ví už celá republika. Jejich album s názvem Kotlina získalo Cenu Anděl 2015 v kategorii Folk a Country. O kom se ale ještě nevědělo, ač to není tak docela pravda, protože svými poznámkami a činy není úplně nepřehlédnutelný, byl Ondřej Vichta, student septimy gymnázia. (Nemohu si odpustit poznámku, že při psaní jména opravila autokorekce jeho příjmení na „buchta“. O té si ale může kvůli své bezlepkové dietě nechat jen zdát.) Po nepříliš dlouhých úvahách, kdo bude mít tu čest přečíst úryvek z nově vydané knihy Deník legionáře Františka Boušky, byl vybrán právě on a ostudu si rozhodně neutrhl.

Já tam byla a musím uznat, že se Ondřej náhle jevil v jiném světle. Těžko říct, zda za to mohou zkušení osvětlovači, nebo skrytý talent. Každopádně se ukázalo, že studenti týnského gymnázia umí číst. A kdo umí číst, může přečíst knihu. A teď si pod tím představte, co chcete…

Magdaléna Koberová, septima

Trvalý odkaz na tento příspěvek.