Exkurze do výrobního závodu ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi

Zájemci z tercie, kvinty, sexty a septimy navštívili dne 17. 6. 2015 automobilové muzeum a výrobní haly automobilky ŠKODA v Mladé Boleslavi.

Naše prohlídka začala v muzeu, kde jsme zhlédli filmy o historii značky, o spojení firem ŠKODA a Laurin a Klement a o vozech, které se v minulosti vyráběly. Měli jsme možnost pozorovat vývoj značky od jejího vzniku do současnosti. Prohlédli jsme si zde všechny typy aut, motorek i limuzín, které kdy sestrojili. V renovační dílně nám ukázali, jak probíhá návrat starého poškozeného automobilu na silnice.

Po prohlídce muzea jsme se autobusem přemístili do výrobních provozů automobilky. Tam jsme se mohli na malou chvilku stát součástí celého výrobního procesu a vidět, jak se lisují kapoty, jak se vyrábí motory a nakonec i jak se sestavují karosérie. To vše jsme prošli s velmi milými průvodkyněmi, které se nám snažily předat veškeré zajímavé informace o samotném podniku, výrobě, ale i pracovních podmínkách v podniku. Práce zaměstnanců je velmi náročná a není divu, že i dobře placená.

Všichni jsme byli celou exkurzí velmi nadšeni a už se těšíme na další podobné akce.

Kamila Folprechtová a David Sobíšek, tercie

Fotografie

Trvalý odkaz na tento příspěvek.