Křížem krážem Londýnem

exkurze_do_londyna_2015_03Ve středu 10. června 2015 se studenti sexty vypravili na pětidenní poznávací zájezd do Londýna. Po bezproblémovém zvládnutí všech bezpečnostních kontrol na pražském letišti jsme si mohli užít let přes kanál La Manche se společností EasyJet. Pro mnohé z nás to byl úplně první let vůbec. Po hladkém přistání na letišti Stansted na okraji Londýna jsme se připraveným autobusem dopravili k našemu hostelu, Clink 78. Jakmile jsme se ubytovali, vyrazili jsme na nedaleké nádraží King‘s Cross, všem dobře známé z filmů o Harrym Potterovi.

Druhý den jsme začali naši cestu v londýnské zeleni, Hyde Parku. Přes Kensigton Gardens jsme se postupně dostali k Albert Memorial, Royal Albert Hall a nakonec až k Buckingham Palace. Zde jsme mohli vidět slavnostní výměnů stráží. Dále jsme pokračovali k Westminster Abbey a Palace of Westminster se známou věží Big Ben. Většina z nás se poté projela na London Eye. Nabitý den jsme zakončili prohlídkou National Gallery, Trafalgar Square a Piccadilly Circus.

Na třetí den jsme si nejprve naplánovali Bank of England, poté druhou největší církevní stavbu ve Spojeném království, St. Paul´s Cathedral, ze které byl rovněž pěkný pohled na téměř celý Londýn. Podél řeky Temže jsme kolem Shakespearova divadla došli až ke známému Tower Bridge a na druhém břehu jsme viděli hrad a bývalé vězení Tower of London. Celý den jsme zakončili prohlídkou The British Museum.

Poslední prohlídkový den nás dopoledne zavedl na nultý poledník na Royal Observatory Greenwich. Poté jsme navštívili Natural History Museum a Science Musem. Den zakončilo dlouho očekávané nakupování na rušné Oxford Street.

Po celý pobyt jsme měli možnost pozorovat anglickou kulturu, náturu místních lidí a jejich zvyky. Počasí nám po celou dobu přálo a až při odjezdu jsme poznali pověstný britský déšť. Vyzkoušeli jsme si konverzaci jak s rodilými Angličany, tak s turisty z jiných zemí. Dobrý dojem a náladu nezkazila ani menší závada autobusu při návratu zpět.

Děkujeme našim učitelům, panu Bočkovi a paní Lukšové, za zprostředkování tohoto londýnského dobrodružství. Velmi jsme si ho užili!

Lukáš Stoklasa, sexta

Fotografie – exkurze do Anglie 2015

Trvalý odkaz na tento příspěvek.