Gymnázium přivítá studenty z osmi zemí světa

edison2V minulém školním roce se naše gymnázium částečně podílelo na organizaci projektu EDISON, který do Týna nad Vltavou přivezl studenty z mnoha různých koutů naší planety. Vzhledem k velkému úspěchu, se kterým se tato akce mezi studenty setkala, se škola rozhodla zúčastnit se letos mezinárodního projektu přímo jako hostitelská instituce.

V týdnu od 5. do 9. října 2015 proto řady našich pedagogů dočasně rozšíří skupina osmi zahraničních vysokoškolských studentů, kteří budou mít za úkol během vyučování přiblížit našim žákům svou zemi, kulturu, zvyky a mnohé další zajímavosti. Všechny tyto hodiny budou probíhat v anglickém jazyce a jedním z jejich znaků bude vysoká míra interaktivity a vzájemné zapojení všech zúčastněných stran.

Projekt EDISON patří mezi hlavní aktivity neziskové studentské organizace AIESEC a jeho cílem je především podpora mezikulturního vzdělávání na středních školách po celém světě. Součástí projektu na našem gymnáziu budou i mimoškolní akce a další doprovodný program.

Zahraniční studenti bývají zpravidla ubytováni u místní hostitelské rodiny. Pokud už nyní víte, že byste rádi některého ze studentů či studentek přivítali na sedm dní u sebe doma, můžete svůj předběžný zájem vyjádřit na e-mailové adrese bocek.gtnv@seznam.cz, na které vám zároveň budou poskytnuty veškeré doplňující informace.

Trvalý odkaz na tento příspěvek.