Oživili jsme Juniorský maraton

2015_juniorsky_maraton_01Dne 31.3.2015 se početná skupina týnských gymnazistů zúčastnila krajského kola Juniorského maratonu, který je již 19 let největší běžeckou akcí pro studenty středních škol u nás. Soutěž pořádá společnost RunCzech, která organizuje běžecké akce po celé naší republice, včetně Pražského maratonu.

Na start štafetového závodu na maratonské trati se postavilo celkem 14 smíšených družstev o počtu 10 členů, přičemž minimálně 3 úseky (konkrétně 3., 5. a 7. úsek) musela běžet dívka. Každý z běžců zdolával shodně 4 km, pouze poslední závodník dobíhal 6 km. Naše gymnázium zastupovaly 3 týmy.

Krajské kolo hostily České Budějovice. Trať závodu se z původně plánovaného náměstí Přemysla Otakara II. přesunula na ovál atletického stadionu Sokola České Budějovice, kde krátce po poledni primátor města slavnostním výstřelem odstartoval neobyčejnou sportovní událost. Všude přítomnou pozitivní náladu nezkazilo ani počasí, které si z nás „střílelo“ předčasným aprílem. Běžci se tak museli vypořádat s nepříjemným deštěm, silným větrem a malým krupobitím.

Většina z nás, rekreačních sportovců, neměla šanci konkurovat na trati zkušenějším vytrvalcům, ovšem v hledišti byla naše podpora nejhlasitější a vyplatila se. Družstvo Mufíci ve složení: Radim Ille, Adam Růžička, Tereza Koubková, Martin Maňhal, Kateřina Janků, Tomáš Hejpetr, Kateřina Stehlíková, Marek Teringl, Marek Petřík a Lukáš Stoklasa doběhlo s výsledným časem štafety 03:14:39 na pěkném 6. místě. Na nejrychlejší tým z Gymnázia Vimperk ztratilo přesně 26 minut. Vítěz krajského semifinále postupuje do finále, které se poběží začátkem května v Praze.

Další dva týmy z naší školy obsadily při své první účasti na Juniorském maratonu 13. a 14. místo, ale za své zapálení pro vytrvalostní běh si zaslouží velkou pochvalu.

Čas startu příštího maratonu se už začal odpočítávat, tak neztrácejte čas a honem na trať!

Lukáš Stoklasa, sexta

Fotografie

Trvalý odkaz na tento příspěvek.