Seznamovací kurz primy 2014

2014_seznam_kurz_primaVe dnech 10. – 12. 9. 2014 se uskutečnil seznamovací kurz pro nové žáky gymnázia. Společně jsme strávili tři dny ve sportkempu Doubí u Třeboně. Zodpovědnými vedoucími byli učitelé Mgr. Schwarz a Mgr. Boček, kterým jsme pomáhali my, čtyři oktaváni. Cílem kurzu bylo vzájemné seznámení a utužení nového kolektivu žáků.

Po rozřazení do 5 skupin následovala dobrodružná hra na téma výměnného obchodu, jejímž cílem bylo získat nadpřirozenou sílu a moc. S největším úspěchem se setkala kontaktní hra, při níž studenti se zavázanýma očima hledali podle charakteristických rysů v obličeji své spolužáky. Oboustranně velkým zklamáním byla záměna učitele za některého žáka či žačku. Nechyběl ani večerní program obsahující další poznávací hry. Nejzajímavější aktivitou celého kurzu byla bezesporu jízda na dračí lodi na přilehlém Opatovickém rybníku. Vzhledem k sportovnímu zaměření kempu jsme využili možnosti zapůjčit si toto netradiční plavidlo a žáci si tak na vlastní kůži vyzkoušeli, jak fantastická je souhra při týmové práci. Díky pečlivě dodržovanému rytmu hlavního bubeníka nedošlo ke karambolu a každý vstoupil zpět na břeh téměř suchou nohou.

Studenti byli ubytováni ve skvělých chatkách s vlastním sociálním zařízením, a tak neměla nepřízeň počasí vliv na kvalitu pobytu. Ke spokojenosti účastníků přispěla i pestrá strava, která byla pro mnohé opravdovým gurmánským zážitkem. I když se žákům zdál kurz krátký, vrátili se plni dojmů a už teď se těší na další společné akce.

Primáni, úspěšný start na naší / vaší nové škole!

studenti oktávy

Fotografie 2014

Trvalý odkaz na tento příspěvek