Úspěšné maturitní zkoušky na vltavotýnském gymnáziu

Maturitní zkoušky školního roku 2016/2017 tentokrát začaly už 11. dubna, kdy se konala písemná práce z českého jazyka a literatury. V období od 2. do 9. května pokračovala maturita písemnými testy společné části MZ, které se konají podle harmonogramu na všech školách ve stejný den a hodinu, protože jejich zadání je centrální. Ústní zkoušky společné i profilové části proběhly na týnském gymnáziu v týdnu od 22. května.

Až na jedno zaváhání u ústní části složili žáci oktávy maturitní zkoušku úspěšně a 14 z nich ukončilo své středoškolské studium s vyznamenáním, někteří dokonce se samými výbornými. Maturitní vysvědčení bylo maturantům slavnostně předáno v obřadní síni města Týn nad Vltavou dne 2. 6. 2017 za přítomnosti starosty města Mgr. Milana Šnorka, ředitele gymnázia Mgr. Karla Hájka a třídního učitele Mgr. Miroslava Jaroše.

Všichni letošní absolventi gymnázia se ucházejí o přijetí ke studiu na některé z vysokých škol doma i v zahraničí. Přejeme jim úspěšné složení přijímacích zkoušek a hodně štěstí v jejich osobním životě.

Mgr. Karel Hájek
ředitel školy

Trvalý odkaz na tento příspěvek.