Virtuální realita, robotika a 3D tisk

Od školního roku 2021-2022 se nám podařilo posunout výuku dále do 21. století. Z prostředků dotace EU a MŠMT v rámci Výzvy č. 65 OP VVV bylo zakoupeno několik kusů brýlí pro virtuální realitu, stavebnic Lego Mindstorms pro vzdělávání a také 3D tiskárnu. Máme příležitost začít tyto inovativní pomůcky zařazovat do výuky většiny předmětů, zejména při realizaci projektu v dějepise, anglickém jazyce a ICT.

Nasazením 3D brýlí se žáci virtuálně přenesou např. do domu Anne Frank, navštíví světové metropole i některá muzea, prozkoumají vrak Titanicu, detailně se seznámí s vnitřkem lidského těla nebo si vyzkouší ovládání kosmické lodi Apollo 11. Stavebnice Lego Mindstorms je výbornou interaktivní pomůckou k výuce základů programování a rozvoji algoritmického myšlení, otevírá kreativní cestu k robotice a hlavně umožňuje učení hrou. Pomocí 3D tisku se studenti mohou podílet na vzniku např. školních pomůcek, ale také osvojit si 3D konstruování. Nejdříve si musí 3D tiskárnu sami sestavit a zkalibrovat a pak už mohou proměnit svůj vlastní nápad ve skutečnost.

Využitím nejmodernějších technologií dostávají žáci našeho gymnázia možnost poznávat svět novátorskými způsoby. Ty, které se osvědčí nejvíce, budeme v příštích letech dále posilovat a rozšiřovat.

Mgr. Milan Šnorek

Trvalý odkaz na tento příspěvek.