Za památkami UNESCO

2015-5-exk-phaŽáci kvarty se 12. 5. 2015 zúčastnili exkurze za poznáním historického centra Prahy, které je zapsáno na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Studenti si prohlédli památky na Královské cestě, kudy vedl tradiční korunovační průvod českých králů.

Prohlídku zahájili na Pražském hradě – odvěkém symbolu českého státu, který je nejvýznamnější českou památkou a zároveň jednou z nejvýznamnějších kulturních institucí. Hrad tvoří rozsáhlý soubor paláců a církevních staveb rozmanitých architektonických slohů – od románských staveb z 10. století přes gotické úpravy 14. století, zásahy známého slovinského architekta Josipa Plečnika v období 1. republiky až po nejnovější úpravy z konce 20. století.

Z Pražského hradu přešli na Hradčanské náměstí, Nerudovou ulicí na Malostranské náměstí s chrámem sv. Mikuláše, dále Mosteckou ulicí na Karlův most a Staré Město. Na Staroměstském náměstí si prohlédli orloj a pokračovali Celetnou ulicí na náměstí Republiky k Prašné bráně a Obecnímu domu. Prohlédli si Václavské náměstí a Národní třídou došli k Národnímu divadlu. Příjemně unaveni, ale plni dojmů z krásně prosluněné jarní Prahy odjeli domů.

Mgr. Jana Kakaščíková

Trvalý odkaz na tento příspěvek.