Turnaj v piškvorkách – Pišqworky 2014

Tři pětičlenné týmy Gymnázia Týn nad Vltavou se 10.11.2014 zúčastnili oblastního kola turnaje v piškvorkách, které se konalo na Gymnáziu Jírovcova v Českých Budějovicích. Pravidla soutěže jsou jednoduchá: Vyhrát může každý, kdo poskládá pět koleček či pět křížků do jedné řady dřív, než se to podaří soupeři. A že konkurence byla obrovská, bylo vidět hned od prvního křížku a prvního kolečka!

Největší naděje jsme letos vkládali do týmů sexty a oktávy, kterým se už v minulých ročnících dařilo. I letos obě družstva postoupila mezi osm nejlepších a mohla se utkat o postup do krajského kola. Ačkoli postup přes semifinále byl pro oba týmy náročný, přece jen se oktaváni probojovali do finále a nakonec postoupili i do krajského turnaje, který se uskutečnil 21.11. Pořadatelské gymnázium hostilo nejlepší piškvorkáře z jihočeských oblastních kol, kteří se zuby nehty rvali o postup do grandfinále. Tým oktávy ale bohužel nepostoupil ze skupiny a s turnajem se musel rozloučit.

Díky oběma kolům soutěže jsme zažili spoustu zábavy i napínavých chvil, ale hlavně jsme poznali vrstevníky, které také nadchly piškvorky. Vždyť tuto jednoduchou hru může hrát každý, kdo umí nakreslit křížek a kolečko.

Jiří Bigas, oktáva

Fotografie z turnaje

Trvalý odkaz na tento příspěvek.